EUROOIL kde je Benzín bez etanolu?

Benzín bez nespracovaného etanolu je vhodnejší na skladovanie. Bohužiaľ, u klasického neprémiového benzínu Natural 95 (Super) sa jeho obsah mení. EuroOil v aplikácii uvádza tzv. "kvalitu posledního závozu" verejne. Táto stránka dáta sťahuje priamo zo serveru a sú zobrazené v tabuľke. Na mape sú zeleným krúžkom označené benzínky, ktoré majú podľa dát z aplikácie posledný závoz N95 s 0% etanolu. Bohužiaľ, nikde nie je určené, aký objem zostal v nádržiach pred týmto závozom a benzíny sa teda môžu miešať. Všeobecne sa na skladovanie viac odporúča 98+ oktanový benzín, ktorý sa z rôznych dôvodov typicky nikdy nevyrába s nespracovaným etanolom.

Poznámka: Výpočet teoretickej energie (v kWh/l) vychádza z predpokladu, že čistý uhľovodík by mohol mať energiu okolo 13 kWh/kg. Takže počítame hustotu a obsah etanolu. Keďže obsah iných oxygenátov nepoznáme a ignorujeme, nemusia tieto hodnoty vôbec odrážať realitu.

Zvoľte typ benzínu predávaného v EuroOil. Čiernymi puntíkmi na mape budú zobrazené benzínky, ktoré dané palivo k dispozícii nemajú, alebo preň nie sú dáta o kvalite.

Name Hustota Obsah Etanolu Konec Destilace Teoretická energia Poslední Závoz Cena